مزار شهدا و علما

مزار شهدا وعلما

 ساخت مزار شهدا وعلما از جمله پروژه هایی است که به دست مجموعه لطیفی ساخته می شود.  با توجه به اهمیت مزار شهدای گمنام که امروزه تبدیل به سنگرهای مهم فرهنگی در مبارزه با جنگ نرم دشمنان انقلاب و اسلام شده اند و نقش بارزی در زنده نگاه داشتن فرهنگ شهید و شهادت در نزد اذهان عموم افراد جامعه و بویژه نسل جوان کشور دارند ،که خود نشان از پویائی و زنده بودن راه و سیره و رسالت این مردان بی ادعا و گمنام دارد و همچنین جبران حداقلی زحمات جبران نشدنی شهیدان و با توجه به صحبت های رهبر معظم انقلاب در رابطه با اهمیت ساخت یادمان شهدا در کلیه دانشگاه ها و مراکز فرهنگی ، گنبد سازی لطیفی تصمیم به ساخت مزار های شهدا در نقاط مختلف کشور گرفت.

ساخت مزار شهدا

آرامگاه، گورستان و قبرستان در معنی کلی به محل دفن اجساد انسان گفته می‌شود

اما در فرهنگ بزرگ سخن، ذیل واژه آرامگاه آمده است: قبر‌، گور‌، جای زندگی‌، مسکن، منزل‌، مقر‌ و پناهگاه.

همچنین در فرهنگ فارسی، آرامگاه به جای آسایش، محل آرام‌، خانه‌، مسکن‌، منزل‌، وطن‌، موطن‌ و آبادی معنی شده است.

آرامگاه محل دفن اجساد انسان است. در برخی کشورها همانند بخشی از کشور هندوستان مردگان را می‌سوزانند ولی در اکثر نقاط جهان آنها را به خاک می‌سپارند با این تفاوت که مسیحیان در تابوت و مسلمانان بدون تابوت مردگان را در خاک گورستان دفن می‌کنند.

برخی از آرامگاه‌ها به شکل مجزا و مختص شخص خاصی ساخته می‌شوند و جنبه زیارتی و گردشگری دارند و برخی نیز عمومی هستند. در برخی موارد نیز آرامگاهی برای گروهی از شخصیت‌های معروف ساخته می‌شود.

در همه جوامعی که درگیر جنگ بوده‌اند، یادمان‌هایی برای بزرگداشت فداکاری سربازان و جانباختگان آن جنگ در کشور ساخته می‌شود تا اهمیت ایشان برای نسل‌های آینده ماندگار بماند. شهدای دفاع مقدس، بخشی از داشته‌ها و ثروت پربرکت و مصادیق «کار جهادی» در کشور ما هستند. مفهومی که در دوران دفاع مقدس ایجاد شد و امروز ما به آن نیازمند هستیم.

مزار شهدا و علما
ساخت مزار شهدا

ساخت مزار شهدا

گنبد و گلدسته سازی لطیفی ، سازنده انواع یادمان شهدا و سازنده انواع گنبد و گلدسته  ، آماده عقد قرارداد با دانشگاه ها ، مراکز دولتی و خصوصی برای ساخت یادمان شهدا می باشد .

برای اطلاع از قیمت ساخت انواع گنبد یادمان شهدا با ما تماس بگیرید .

09122480802

ساخت یادمان شهدا

شهید گمنام اصطلاحاً به آن دسته از کشته‌شدگان ایرانی در جنگ ایران و عراق گفته می‌شود که هویتشان نامعلوم است. معمولاً بر سر مزار این افراد آرامگاهی ساخته می‌شود و برخی از مردم به دیدن آنها می‌آیند.

یادمان شهدای بازی دراز

یادمان شهدای کرمانشاه / یادمان شهدای کرمانشاه / مزار شهدای کرمانشاه